Organizacja przestrzeni biura nie należy wcale do łatwych przedsięwzięć. To, w jaki sposób zaaranżujemy konkretne miejsca, niewątpliwe będzie miało wpływ na to, jak będziemy się w pracy czuć oraz jak pracownicy będą realizować swoje zadania. I choć mamy ograniczony wpływ na to, jak ustawne jest biuro, stoły nowoczesne i krzesła oraz inne meble pozwalają doskonale wyodrębnić strefy, a także sprawić, że wnętrze jest funkcjonalne i spełnia wszystkie swoje zadania. Najczęściej wydziela się miejsca do pracy wspólnej, relaksu, pracy cichej i spotkań, choć wiele zależeć będzie również od specyfiki działalności.

Komfort i funkcjonalność

Niewątpliwie urządzenie biura wpływa na system pracy w takim samym stopniu jak dobra atmosfera wśród załogi. Jeśli są pozytywnie odbierane, to generują kreatywność, poczucie bezpieczeństwa oraz sprawiają, że pracownicy doskonale pracują w zespole i świetnie się integrują. Niezastąpionym elementem stają się stoły nowoczesne oraz ergonomiczne krzesła. One poza zapewnieniem miejsca do realizowania zadań czy też spotkań są również jednym z elementów tworzących styl we wnętrzach. A przecież lubimy przebywać w ładnych miejscach, szczególnie że w pracy spędzamy dużą część dnia.

Odpowiednia przestrzeń do pracy

Coraz częściej nowoczesne firmy rezygnują zarówno z klasycznych systemów openspace oraz z modeli gabinetowych. Ten pierwszy nie zapewnia bowiem intymności, a drugi skutecznie zabija jakiekolwiek relacje międzyludzkie. Nowoczesne zarządzanie, a tym samym organizacja systemu pracy i przestrzeni w dużej mierze oraz częściej oparte są na koncepcji „gorących biurek”. Pracownicy nie mają przypisanych sobie miejsc, a pracują w określonych strefach biura. Miejsce pracy wspólnej często wyposażone jest w duże stoły nowoczesne oraz szereg krzeseł. Możliwość dowolnego ustawienia takiej przestrzeni sprawia, że idealnie dopasowuje się ona do konkretnych potrzeb. Inaczej będzie wyglądało miejsce do cichej pracy, spotkań zespołowych czy też relaksu, ale każde z nich wymaga dedykowanego wyposażenia. Aranżacyjnie najważniejsze będą profesjonalne meble, stoły nowoczesne i krzesła. Poza tym warto także zadbać o wentylację, odpowiednią temperaturę oraz nasłonecznienie i oświetlenie przestrzeni. To nie tylko wpływa na sam system pracy, ale również na zaangażowanie czy też produktywność pracowników. W tym aspekcie niezwykle ważne będą także kwestie akustyki i poziomu głośności. Z jednej strony praca zespołowa wymaga rozmowy i twórczych poszukiwań rozwiązań, z drugiej wiele osób potrzebuje spokoju, by móc się skoncentrować. W wyciszeniu wnętrza mogą pomóc akustyczne sufity ale także elementy wyposażenia takie jak wykładziny, meble, stoły nowoczesne, materiały dźwiękochłonne na ścianach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWymarzony własny dom
Następny artykułKupno nowego autoklawu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here