Najciekawsze funkcje internetowego konta bankowego – sprawdź, czy z nich korzystasz

Bankom zależy na tym, by mieć jak najwięcej klientów, gdyż jest to podstawą ich opłacalnej działalności. W związku z tym, aby zachęcić do skorzystania właśnie z ich oferty, ułatwiają procedury zakładania konta, a większość osób robi to za pośrednictwem sieci. Jak założyć bankowe przez internet? Czy jest to bezpieczne? Jakie funkcje ma takie konto?

Jak założyć konto bankowe przez internet? Czy jest to bezpieczne?

Zakładając konto internetowe będziemy musieli wpisać swoje dane osobowe, więc musimy być pewni, że jest to połączenie bezpieczne i nikt nie wykradnie naszych danych. Wszystkie witryny, na które wprowadzamy dane osobowe muszą być szyfrowane za pomocą specjalnego protokołu HTTPS (443). Zwróćmy na to uwagę, bowiem jeżeli witryna miałaby szyfrowanie HTTP (80), oznaczałoby to, że informacje mogłyby zostać przechwycone przez hakerów. Przed wyborem jednej z ofert, przeczytajmy kilka propozycji, gdyż różnią się od siebie – także wysokością opłat. Większość z nich oferuje zwolnienie z opłat z nich ale trzeba spełnić kilka warunków. Jak założyć konto w banku przez internet? Nie musimy się obawiać, że sobie nie poradzimy, bo wszystko jest dokładnie opisane i otrzymamy dokładne instrukcje. Po uzupełnieniu całego wniosku (przez co witryna nasz przeprowadza) musimy zaznaczyć odpowiednie pola potwierdzające zapoznanie się z regulaminem oraz tabelą opłat i prowizji konta. Wysłanie wniosku jest pierwszym etapem zakładania konta, a jego pozytywnym efektem jest zawarcie umowy. Możemy to zrobić na dwa sposoby – możemy poprosić o to, by kurier przywiózł dokumenty – wypełniamy je zgodnie z instrukcją z banku, w czym pomaga nam kurier, a ten przekazuje je do banku. Druga metoda jest o wiele szybsza, ale wymaga posiadania konta w innym banku. Polega na wykonaniu przelewu weryfikacyjnego z dotychczasowego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego na otwarty rachunek. Taki przekaz powoduje, że umowa staje się wiążąca dla obu stron.

Dlaczego warto mieć konto internetowe? Jakie ma ono funkcje?

Dzięki upowszechnieniu internetu w Polsce, większość z nas może dziś bez problemu korzystać w domu lub w pracy z komputera z dostępem do sieci i realizować za jego pośrednictwem wiele użytecznych funkcji. Między innymi możemy korzystać z systemów udostępnianych przez banki i firmy pożyczkowe. Chcąc obsługiwać konto czy skorzystać z usług, nie trzeba iść do banku, poprosić o kontakt z doradcą, a następnie wykonać przelew. Wystarczy skorzystać z komputera lub urządzenia mobilnego, zalogować się na swoje konto w bankowości elektronicznej i dokonać takiej samej czynności osobiście. Mamy dostęp do konta przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z dowolnego miejsca, z którego możemy połączyć się z siecią. Dzięki temu możemy na bieżąco kontrolować swoje finanse, śledzić operacje, zlecać wykonanie przelewu krajowego i zagranicznego, jak i formułować zlecenia stałe. Bankowość internetowa jest dziś powszechnym sposobem na korzystanie ze wszelkich funkcji konta bankowego. Dla wielu klientów daje to również dostęp do oferty kredytowej, inwestycyjnej i ubezpieczeniowej danego banku. Bez problemu skorzystamy z wszystkich usług oferowanych przez bank, a wszystkie dane zostaną potwierdzone podczas rozmowy z pracownikiem infolinii.

Jeśli obawiamy się, że nie będziemy wiedzieli, jak założyć konto w banku przez internet, możemy poprosić o pomoc pracownika infolinii. Warto uruchomi taki rachunek, gdyż ma on wiele przydatnych funkcji.

Źródło: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/konta/nest-konto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here