projekt badawczo-rozwojowy

Nauka i biznes powinny zawsze iść ze sobą w parze. Pierwsza z tych gałęzi pozwala na wprowadzanie innowacji i nowoczesnych metod, druga z kolei może wykorzystać je w praktyce i sprawić, że przyczynią się do podniesienia poziomu gospodarczego, a także do rozwoju samego przedsiębiorstwa. Obopólne korzyści są znacznie łatwiejsze do uzyskania zwłaszcza wtedy, kiedy od samego początku plan pracy opiera się na ścisłej współpracy. Jak tego dokonać? Najlepiej korzystając z profesjonalnego doradztwa.

Czym jest projekt badawczo-rozwojowy?

Projekty badawczo-rozwojowe łączą w sobie cechy klasycznej nauki oraz nowoczesnego biznesu. Pozwalają na ich synergiczne połączenie, które sprawia, że każda z tych dziedzin czerpie poważne korzyści ze współpracy. Najczęściej stymulacja działań w obszarze B+R obejmuje prowadzenie bezpośrednich działań w samym przedsiębiorstwie, popartych jednak ścisłą współpracą z naukowcami. Polega na wprowadzaniu innowacji technologicznych i procesowych w trakcie eksperymentalnych prac rozwojowych na terenie danego, dofinansowanego przedsiębiorstwa. W efekcie mają powstać rozwiązania, które umożliwią uzyskanie postępu w obszarze gospodarki.

Co może zostać dofinansowane w ramach projektu badawczo-rozwojowego?

Jak podaje strona go-big.com.pl, będąca witryną poświęconą dofinansowaniom, w ramach projektów badawczo-rozwojowych pomoc pieniężna może zostać przeznaczona praktycznie na każdy etap działalności, od wynagrodzenia pracowników zaczynając, poprzez zakup odpowiedniej wiedzy i wykonanie czynności prawnych, a kończąc na inwestycji w nowoczesne materiały, elementy wyposażenia, aparaturę i cały proces realizacji celów operacyjnych.

Możliwe jest także uzyskanie dofinansowania na koszty pośrednie, które nie dotyczą bezpośrednio realizacji projektu, są jednak dla niego niezbędne. Przykładowo, w ramach tej części dofinansowań, pieniądze mogą zostać przeznaczone na niezbędne działania ze strony księgowości.

Jak wygląda współpraca ze specjalistami w celu uzyskania pomocy finansowej?

Współpraca ze specjalistami z zakresu dofinansowań polega przede wszystkim na dokonaniu wraz z nimi ścisłej analizy całego projektu, skoncentrowanej przede wszystkim na kwestiach finansowych. Prowadzona jest także współpraca z podmiotami trzecimi, w szczególności z instytucjami naukowymi.

Co niezwykle ważne, w celu zrealizowania całego projektu, musi zostać złożony dokładny wniosek o dofinansowanie, przedstawiający wszystkie ważne jego aspekty. Jest on przygotowywany przez specjalistów z tego zakresu w oparciu o informacje ustalone podczas analizy, co znacząco zwiększa szansę na uzyskanie odpowiedniego dofinansowania. |Następnie udzielane jest stałe wsparcie, również podczas etapu ewaluacji i oceny projektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here