przeprowadzka
Fot. Pexels.com

Zmiana miejsca zamieszkania to zawsze wysoce stresujący proces. Często mamy wątpliwości, czy nasze nowe miejsce zamieszkania spełni nasze oczekiwania. Opuszczanie dobrze nam znanego miejsca na rzecz niezbadanego terytorium również wywołuje w nas niepokój. Nic dziwnego więc, że nie chcielibyśmy dokładać sobie dodatkowo problemów związanych z przenosinami. Co zrobić, aby uniknąć niemiłych niespodzianek, gdy czeka nas przeprowadzka?

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/przeprowadzka-czy-na-pewno-jestes-gotowy/

O czym warto pamiętać podczas przeprowadzki?

Przede wszystkim warto pamiętać, że na około 2 miesiące przed zmianą miejsca zamieszkania powinniśmy powiadomić odpowiednie instytucje o zmianie, najczęściej można tego dokonać również przez internet. Powinniśmy wypowiedzieć umowy z dostawcami internetu i energii elektrycznej, aby uniknąć ponoszenia dodatkowych kosztów po przeprowadzce. Warto również odpowiednio wcześniej upewnić się, że dostaniemy wolne w pracy na czas przenosin.

Podczas pakowania powinniśmy opracować sobie odpowiedni system pakowania rzeczy do transportu, jest to również świetna okazja, aby pozbyć się zalegających nam od lat „przydasiów” czyli przedmiotów których nigdy już do niczego nie wykorzystamy. Zanim rozpoczniemy proces organizowania rzeczy upewnijmy się również, czy mamy wystarczająco dużo pojemników, kartonów i taśmy, aby wszystko zapakować. Folia bąbelkowa również może okazać się tutaj przydatna, jeżeli mam do transportu delikatne przedmioty.

Przeprowadzka – jak wybrać odpowiednią firmę?

Skorzystanie z usług niewłaściwej firmy może kosztować nas naprawdę wiele nerwów. Upewnijmy się więc, że nasz wybór będzie właściwy. Pierwszym krokiem przy wyborze powinno być określenie naszych oczekiwań. Firmy często oferują dodatkowe usługi takie jak możliwość tymczasowego przetrzymania naszych rzeczy w magazynie, w razie gdyby zaszła taka potrzeba.

Warto również upewnić się, że firma rzeczywiście świadczy taką jakość usług jaką obiecuje. Bardzo dobrym rozwiązaniem byłoby zasięgnięcie opinii znajomych, którzy mają już za sobą przeprowadzkę, być może będą nam w stanie polecić porządną firmę i dać dodatkowe porady wynikające z ich własnego doświadczenia.

Zobacz też: http://www.naukaibiznes.pl/czym-jest-public-relations/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here