Rozliczenie PIT 2020 teraz jeszcze łatwiejsze

Wypełnianie deklaracji PIT to coroczny obowiązek wielu polskich podatników. PIT-37 składają osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia lub o dzieło, a także emeryci i renciści. Teraz rozliczenie PIT 2020 można zrobić szybko i bezbłędnie, wykorzystując opcję wysłania PIT 37 online.

  1. Rozliczenie PIT 2020 w aplikacji online
  2. PIT 2020 w ramach usługi Twój ePIT
  3. Odpowiedzialność działu kadr i płac a rozliczenie PIT 2020

Rozliczenie deklaracji PIT możliwe jest na kilka różnych sposobów, jednak obecnie najbardziej popularne są dwa rozwiązania – korzystanie z programu online lub rządowego projektu Twój ePIT. Dzięki nim rozliczenie PIT za 2019 rok wygeneruje się samo, a jedynym zadaniem podatnika jest wprowadzenie podstawowych danych lub jedynie ich weryfikacja.

Rozliczenie PIT 2020 w aplikacji online

Rozliczenie PIT 2020 z pomocą aplikacji online jest nie tylko bardzo wygodne, ale również szybkie. Programy te są na bieżąco aktualizowane, dlatego pozwalają na wygenerowanie PIT 37 online zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi. Co więcej, wiele z nich jest darmowych i powszechnie dostępnych, dlatego wystarczy ściągnąć i zainstalować jeden z nich na swoim komputerze, aby móc poprawnie stworzyć i wysłać do urzędu skarbowego rozliczenie PIT w 2020 roku.

Obecnie wiele działów kadr i płac oraz księgowości rezygnuje z wypełniania PIT za swoich pracowników, w zamian polecając im darmowe aplikacje online. To częsta praktyka, która odejmuje pracy firmowym specjalistom, a jednocześnie nie pozostawia pracowników bez wskazówek i pomocy w poprawnym rozliczeniu dochodów z fiskusem.

PIT 2020 w ramach usługi Twój ePIT

Każdy płatnik, zobowiązany prawnie do wystawiania imiennych informacji o osiągniętych dochodach, przesyła je również do US. Dzięki temu możliwe było uruchomienie rządowej usługi Twój ePIT, która po raz pierwszy pojawiła się w rozliczeniu PIT 2019. Każdy podatnik, który chciał złożyć formularz za umowę o pracę/zlecenie lub dochód zdobyty w innej formie, podlegający rozliczeniu na druku PIT-37, mógł zalogować się na specjalnie utworzone konto na portalu podatkowym i sprawdzić automatycznie utworzone zeznanie roczne. Analogicznie do ubiegłego roku, wykonując rozliczenie PIT 37 można posłużyć się gotowym formularzem, zweryfikować zawarte w nim dane i zatwierdzić zeznanie.

Odpowiedzialność działu kadr i płac a rozliczenie PIT 2020

Poprawne rozliczenie PIT-37 w 2020 roku będzie możliwe tylko wtedy, kiedy pracownicy otrzymają z działu kadr i płac starannie wypełnione i zgodne ze stanem faktycznym imienne formularze PIT-11. To właśnie na ich podstawie fiskus zweryfikuje zgodność zeznania podatnika z posiadanymi informacjami o wysokości jego dochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here