Zastosowanie folii aluminiowej

Folia aluminiowa znajduje się dzisiaj w większości domów, gdzie wykorzystujemy ją do naprawdę najróżniejszych zadań. Owijając w nią mięso przed ułożeniem go na grillu, możemy sprawić, że zostanie ono równomiernie przypieczone, a marynata utrzyma się na całej jego powierzchni. Jak się okazuje, popularna folia aluminiowa w gwiazdki zostaje używana także do mniej oczywistych czynności, takich jak, chociażby czyszczenie piekarnika. Jeżeli chcesz poznać zastosowania folii aluminiowej oraz dowiedzieć się czegoś więcej o jej właściwościach, świetnie trafiłeś! Zapraszamy do lektury!

Na dobry początek – kilka faktów o folii aluminiowej

  • Owijając w nią mięso pieczone w piekarniku, zagwarantujemy sobie, że pozostanie ono soczyste i miękkie.
  • Folia aluminiowa jest nieoceniona podczas pieczenia lub grillowania sera, ponieważ zapobiega jego rozpłynięciu się.
  • Przed ułożeniem na grillu ryb, warto zawinąć je w popularną folię aluminiową w gwiazdki, dzięki której równomiernie się przypieką i nie rozpadną się na ruszcie.
  • Pakując jedzenie na podróż, można owinąć w nią kanapki, czy inne produkty, dzięki czemu zachowają one swoją świeżość znacznie dłużej.
  • Folia aluminiowa https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne dobrze sprawdzi się również dla osób, które są na diecie beztłuszczowej, ponieważ ułatwia ograniczanie oleju, czy masła podczas pieczenia.

Pamiętaj natomiast o tym, aby nie pozwalać na kontakt folii aluminiowej z kwaśnymi potrawami, takimi jak kapusta kiszona, sos pomidorowy, czy owoce cytrusowe, ponieważ kwaśna i słona żywność przyspiesza utlenianie aluminium.

Inne zastosowania folii aluminiowej, o których nie miałeś pojęcia!

Oprócz zastosowania przy pakowaniu żywności, podczas pieczenia, czy grillowania istnieje sporo nieoczywistych zastosowań folii aluminiowej, o których mogłeś nie wiedzieć.

  • Gruby pasek folii umieszczony pod pokrowcem deski do prasowania pozwoli na szybsze wyprasowanie tkaniny, dzięki właściwości odbijania ciepła.
  • Smażąc lub piekąc, możesz umieścić kawałek folii aluminiowej w gwiazdki pod naczyniami, dzięki czemu zapobiegniesz zabrudzeniom.
  • Z grubszego kawałka folii możesz stworzyć foremki, czy tortownicę, dzięki czemu jesteś w stanie uzyskać ciasto o dowolnym kształcie.
  • Podczas malowania ścian możesz owinąć nią klamki, czy inne drobne elementy, które są narażone na zabrudzenia.
  • Folia aluminiowa świetnie sprawdzi się również podczas czyszczenia srebrnych sztućców, przy pomocy wody, soli i octu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here