Zlecenia transportowe – jak wybrać najlepszą ofertę

Zadania, które pozornie do trudnych nie należą, w praktyce mogą okazać się bardzo problematyczne. Jednym z nich jest między innymi znalezienie odpowiedniej firmy spedycyjnej, dzięki której klient będzie miał możliwość przetransportowania przedmiotów z jednego punktu, do drugiego. Chociaż wiele osób powie, że wystarczy skontaktować się z firmą kurierską, to w przypadku ponadgabarytowych lub niestandardowych ładunków, oferta może nie należeć do najbardziej satysfakcjonujących.

Co zrobić w takich sytuacjach? Poszukać specjalistów i firm, które zajmują się obsługą zadań specjalnych. Zlecenia transportowe wcale nie muszą być drogie, wystarczy czasem poszukać konkurencyjnych działalności o mniejszym zasięgu lub nawet prywaciarzy. Jak wtedy propozycje współpracy mogą wyglądać?

Oferta prywatnych przewoźników

Często na różnych portalach internetowych z ogłoszeniami można znaleźć informację, że ktoś prowadzi bardzo niewielką działalność przewozową. Zlecenia transportowe mają nawet swoje własne strony, na których można zamieszczać oferty lub zadania do realizacji. Osoby posiadające auto dostawcze chętnie w ten sposób dorabiają sobie, gdy przykładowo podróżują do innych miast lub krajów. Udostępniają oni informacje na temat trasy i terminu, dzięki czemu klienci mogą przekazać paczkę. Jest to wydajna propozycja, lecz zazwyczaj nadawca i odbiorca nie otrzymują gwarancji i zabezpieczenia, że przewoźnik weźmie odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia.

Duże firmy kurierskie

Zlecenia transportowe u korporacji są w pewien sposób bezpieczniejsze. Paczki w razie uszkodzenia są ubezpieczone, co bez dwóch zdań pozytywnie wpłynie na częstą i komercyjną współpracę. Problemem mogą być jednak ceny, zwłaszcza gdy chodzi o transport ponadgabarytowy. Kurierzy dostarczają paczki do rozdzielni, gdzie przekazywane są do innych oddziałów. Duże ładunki mogą być więc uciążliwe, stąd wysoka cena usługi.

Średniej wielkości działalności spedycyjne

Jest to prawdopodobnie najlepsze rozwiązania, jeśli chodzi o niestandardowe zlecenia transportowe. Średniej wielkości firmy spedycyjne często pracują na ograniczonym terenie, lecz ich oferta cena w przypadku dostaw ponadgabarytowych jest dużo lepsza. Przy stałej współpracy, np. dostarczając towar z hurtowni do konkretnego sklepu lub komponenty do fabryki, można wynegocjować naprawdę atrakcyjne warunki. Pozytywnie wpłynie to na satysfakcję klientów i zleceniodawców, którzy zaoszczędzą dodatkowe środki do firmowego budżetu. Warto więc rozważyć taką propozycję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here