Znakowanie etykietami samoprzylepnymi w przemyśle.

Etykiety samoprzylepne to produkt znany przede wszystkim ze świata konsumenckiego. Etykieta jest nieodzownym elementem każdego wręcz opakowania. Etykieta informuje, zdobi oraz wyróżnia spośród produktów konkurencji. W jaki sposób stosować etykiety do znakowania w przemyśle. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to właśnie pytanie.

Etykiety samoprzylepne odporne na wysokie temperatury- przemysł hutniczy, przemysł automotive, produkcja elektroniki.

Duża część produktów finalnych, będących efektem cyklu produkcji przemysłowej musi być oznakowana w sposób trwały i niezawodny. W takich przypadkach nie zawsze sprawdza się zastosowanie klasycznych etykiet samoprzylepnych, ze względu na ich ograniczenia temperaturowe. Rozwiązaniem tego typu problemów jest zastosowanie specjalnych konstrukcji, które gwarantują właściwe przyleganie etykiety do produktu nawet w bardzo wysokiej temperaturze. W przypadku przemysłu hutniczego możemy mówić o temperaturach rzędu nawet 600 stopni Celsjusza. W przypadku produkcji elementów elektroniki (przede wszystkim płyty PCB) temperatury oscylują w granicach 200-300 stopni Celsjusza.

Etykiety samoprzylepne na opony- duża kleistość mieszanek kauczukowych.

Etykiety samoprzylepne na opony to produkt, która usprawnia procesy logistyczne producentów opon oraz wszelkich organizacji zajmujących się ich dystrybucją. Znakowanie przemysłowe opon jest bardzo często zautomatyzowane. Sam wydruku i aplikacja etykiety na oponie odbywa się bez zaangażowania czynnika ludzkiego. Właściwy dobór etykiety na oponę nie tylko gwarantuje współpracę z systemami print&apply, ale daje również pewność, że etykieta samoprzylepna skutecznie zwiąże się z oponą. Żeby było to możliwe należy użyć etykiety z klejem o bardzo dużej kleistości początkowej, która umożliwi błyskawiczne związanie się jej z oponą. Mieszanki kleju wykorzystywane do produkcji tego typu etykiet bazują na dużej ilości kauczuku, który nie tylko szybko się wiąże, ale również nie ulega szybkiemu starzeniu, co wpływa na stosunkowo wysoką długowieczność takiej etykiety.

Etykiety samoprzylepne do oznaczania produktów RTV i AGD.

Kolejną grupą produktów wymagającą zastosowania etykiet samoprzylepnych specjalnego przeznaczenia jest branża producentów RTV i AGD. Produkty tego typu muszą być wyposażone w tablice znamionowe oraz panele sterowania (panele czołowe), które najczęściej są elementem naklejanym na produkt finalny w postaci etykiety samoprzylepnej. Etykieta taka musi się wykazywać dużą odpornością na ścieranie i często niekorzystne temperatury, w których „pracuje. Do produkcji tego typu mediów stosowane są najczęściej wszelkiego rodzaju folie poliestrowe wyposażone w mocne kleje akrylowe.

HIT-Kody Kreskowe- profesjonalne drukarnia etykiet.

Poznańska drukarnia etykiet oferuje bardzo szeroką paletę produktów do znakowania w przemyśle. Drukujemy w technologii cyfrowej (ink-jet uv oraz fleksograficznej). Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here