Industrialne, nowoczesne biuro

„Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – to znane powiedzenie odnosi się do wielu dziedzin naszego życia. Wskazuje ono na to, że jesteśmy oceniani po pierwszym kontakcie i często na tę ocenę ma wpływ to, co inni widzą. Dotyczy to naszego wyglądu, ale nie tylko. Można to rozszerzyć na wygląd naszego samochodu, mieszkania albo nawet siedziby firmy, jeśli takową prowadzimy. To, że to powiedzenie jest sentencją, która jest prawdziwa, świadczy chociażby to, że my również w ten sposób oceniamy innych. Jeśli więc jesteśmy właścicielami firmy i mamy własne biuro, do którego przychodzą klienci, to jak je urządzić, żeby było ono atrakcyjną wizytówką nas oraz naszej firmy?

Estetycznie urządzone biuro

Nieważne jak budynek prezentuje się z zewnątrz, ważne jest jak prezentuje się lokal, w którym urzędujemy. Podstawą są schludne, czyste ściany. Można je wymalować na wybrany przez nas kolor, można też wybrać ładną tapetę. Niektórzy całe pomieszczenie tapetują ładną okleiną ścienną inni wybierają fototapetę, która ożywi pomieszczenie. Jeszcze inni kładą specjalistyczny tynk albo dekoracje, takie jak beton, cegła, który wprowadzają w biurze wyjątkowy klimat. Oprócz czystych ścian zawsze uwagę klienta przykuwa wygląd biurka Platforma Mebli, krzesła, zarówno tego, na którym siedzi pracownik jak i tego, na którym ma usiąść potencjalny klient. Wyposażenie meblowe biura musi prezentować się zachęcająco. Dzięki temu i pracownikom będzie się przyjemnie wykonywało swoje obowiązki, a przyszłym i obecnym klientom komfortowo będzie przychodziło się załatwiać interesy. Połączenie drewna i metalu w meblach sprawi, że nawet niewielkie biuro, zachowa poczucie wizualnej przestrzeni. Podobnie, dobre oświetlenie sprawi, że nawet w pochmurne dni lub w długie, zimowe wieczory, atmosfera w biurze nie będzie senna i zniechęcająca do efektywnej pracy.

Przeszklenia w biurze

Im więcej przeszkleń, tym jaśniejsze pomieszczenia. Jest to ogromną zaletą, szczególnie w okresach, w których dzień jest krótki i każda chwila naturalnego światła jest cenna. Wiele biur w celu wydzielenia różnych stref pracowniczych stosuje szklane ścianki montowane na stałe lub przesuwane. Dzięki temu z jednej strony pracownicy większej firmy mają poczucie prywatności, a z drugiej strony mogą być w razie potrzeby w kontakcie wzrokowym z resztą załogi pracowniczej. Szczególnie przenośne szklane ścianki działowe Binglass są bardzo praktyczne jako środek do wydzielenia różnych przestrzeni. Gdyby bowiem nastąpiła konieczność zmiany wielkości czy ilości pomieszczeń, za pomocą przenośnych ścianek działowych będzie można dowolnie zmieniać wnętrze biura. Zaletą szklanych ścianek jest to, że spełniają funkcje izolacji akustycznej. Chroni to pracowników przed ciągłym wystawieniem na niepotrzebne dźwięki i hałas. Jest to kolejna zaleta tego typu działowych ścianek. Oprócz tego typu zdrowotnych zalet szklanych ścianek, jest to ponadczasowe oraz uniwersalne rozwiązanie. Szkło zawsze zapewnia wrażenie lekkości, nowoczesności oraz daje niepowtarzalny klimat. Tego typu ścianki, jeśli już zostaną postawione, to nie wymagają dodatkowych prac budowlanych. Co więcej, nawet jeśli potrzebny będzie za jakiś czas remont, to szklana ścianka nie wymaga prac takich jak malowanie czy tapetowanie.

Rodzaje szklanych ścianek

Tego typu rozwiązania dzielące jedną przestrzeń od drugiej, wykonywane są z bezpiecznego rodzaju szkła, takiego jak na przykład szkło hartowane, które jest odporne na uderzenia i uszkodzenia. Zaletą szkła bezpiecznego jest jego właściwość, że nawet gdyby doszło do stłuczenia, to szkło nie rozpadnie się na drobne kawałki albo ewentualnie powstaną nieostre kawałki szklanych odłamków. Innymi szkłem, które oprócz funkcji praktycznych, pełni także funkcje ozdobne, jest szkło ornamentowe, szkło lakierowane, szkło laminowane kolorowe albo laminowane z wybraną przez klienta grafiką, szkło ozdobne, szkło piaskowane albo nawet ściana w postaci lustra fenickiego. Ścianki szklane montowane są w systemie ramowym albo dzięki zastosowaniu specjalnych okuć montowane jest w systemie bezramowym. Przeważnie w ściankach szklanych montowane są także drzwi. Tutaj też w zależności od wielkości biura, mogą one mieć drzwi rozwierane lub przesuwne.
Urządzenie biura nie jest tak prostą sprawą. Podobnie jak to ma miejsce podczas urządzania mieszkania, im ładniej i estetyczniej dopasowane różne elementy wyposażenia połączone z ozdobnymi dekoracjami, tym wszystkim przyjemnie w takim miejscu się przebywa. Pracownik ma dzięki temu zapewnione odpowiednie warunki do pracy, a klient idealne miejsce na załatwienie interesów z naszą firmą.

Artykuł opracowany przy współpracy z serwisem Kolekcjonerzy-Krakow.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here