Kiedy pożyczka dla bezrobotnego?

W życiu różnie bywa. Nigdy nie możemy być pewni, jak się wszystko potoczy. Bywają chwile, kiedy wszystko nagle obraca się w momencie o 180 stopni. W jednej chwili prowadzimy firmę, która zarabia ogromne sumy, sami mamy dużo pieniędzy odłożonych na wcześniejszą, godną emeryturę a w drugiej chwili lądujemy w długach i bez źródła dochodu. Niczego nie można być pewnym w życiu. Tego akurat można być pewnym.

Gdy człowiek mający stały dochód idzie po pożyczkę do banku, to jest opcja, że ją dostanie, jeśli spełnia wszystkie odpowiednie wymogi co do tego. Zwykle ludzie biorą pożyczki na kupno mieszkania na własność, gdy mają już dosyć wynajmowania lokum, kupują samochody, aby mieć czym dojechać do domu czy biorą pożyczki konsumpcyjne na wszelkie inne cele, które są dla nich ważne. Czasami będzie to kupno lodówki, bo akurat obecnie nasza wyzionęła ducha albo nowego komputera, ponieważ mamy ochotę zrobić sobie przyjemność. Ogólnie rzecz biorąc, bierzemy kredyty z różnych powodów.

Nie zawsze jednak dostaniemy kredyt. Fakt, iż mamy niskie zarobki może nas dyskwalifikować. Czasami możemy nie dostać kredytu nawet wtedy, gdy zarabiamy znaczne kwoty, ponieważ będziemy mieli negatywną historię kredytową, która się za nami ciągnie już wiele lat. Jednak dla kredytodawcy najgorszym co może spotkać, jest osoba bezrobotna. Szanse na to, aby bezrobotny człowiek dostał kredyt w banku, są bardzo małe. Raczej już składanie samego zapytania przez osobę bezrobotną będzie tutaj stratą czasu dla niej, jak i dla pracownika banku. Z pewnością nie jest to łatwa sytuacja.

Co gorsze często bywa tak, że to właśnie największe problemy finansowe mamy, gdy nie mamy pracy. Wydaje się to całkiem logiczne. Skoro nie mamy dochodów, to mamy problem, aby w ogóle żyć! Niektórzy przezorni (a jest ich statystycznie bardzo mało) odłożyli sobie pieniądze w czasach gdy jeszcze pracowali. Jednak dla większości ludzi takie oszczędności nie są wystarczające, aby z nich żyć do końca swoich dni. Zwykle w końcu te środki na naszym koncie bankowym ulegną wyczerpaniu. Ogólnie rzecz biorąc, oszczędności dają nam czas, aby znaleźć nową pracę. Jednak nie zawsze jest to takie łatwe, jakby się nam wydawało.

Często szukanie nowej pracy trwa długo i to z różnych powodów. Możliwe, że nie ma żadnego etatu w takiej dziedzinie, która jest dla nas najlepsza. Niekiedy w ogóle jest kryzys na rynku pracy i nie ma możliwości, aby zarabiać, nawet wykonując jakiekolwiek prace. Różnie z tym bywa. Jednak nie ma co się poddawać, bo jeśli mocno chcemy znaleźć pracę, to w końcu ją znajdziemy. Zależy to tylko od naszej determinacji.

Jednak co zrobić, kiedy my ciągle szukamy pracy, a nasze zaoszczędzone pieniądze uległy wyczerpaniu? Jest to sytuacja awaryjna, podczas której potrzebujemy dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać się przez czas, który da nam szansę załapać się na jakiś etat. Wtedy będzie dla nas idealny kredyt dla bezrobotnych. Jednak gdzie go szukać? W takim wypadku najlepiej będzie się udać do jakichś placówek parabanków. Zwykle to tam nie wymaga się od pożyczkobiorcy żadnych zaświadczeń o dochodach. Możliwe, że dostaniemy tam pożyczkę, będąc osobą bezrobotną. Oczywiście tutaj jak w przypadku brania gdziekolwiek indziej kredytu należy zachować ostrożność i dokładnie przeczytać umowę i wszelkie postanowienia. Różnie z tym bywa i dlatego koniecznie trzeba czytać dokładnie wszelkie umowy, które mamy podpisać, nawet jeśli znaczyłoby to, iż musimy ślęczeć nad plikiem kartek długi czas, gdy za nami robi się kolejka do danego konsultanta. Trudno – inni w takim przypadku muszą cierpliwie poczekać na swoją kolej. Kredyt to bardzo poważne zobowiązanie dlatego trzeba zachować znaczną roztropność i uwagę, gdy się go bierze.

Taki kredyt dla bezrobotnego to wybawienie. Dzięki temu może on poszukać sobie pracy. Czasami, gdy oszczędności się kończą i zbliża się nieubłaganie brak środków na koncie – chwytamy się pierwszej możliwej pracy, aby przeżyć. Możemy mieć znakomite referencje, doświadczenie i edukację, które pozwolą nam zatrudnić się na dobrym stanowisku za godne pieniądze, ale mimo to musimy chwycić cokolwiek, aby się utrzymać. W takie sytuacji kredyt dla bezrobotnych może być bardzo przydatny. Gdy go weźmiemy to damy sobie jeszcze czas, aby znaleźć coś odpowiedniego dla naszego CV. Nie będziemy wtedy pod presją czasu. Nawet gdy znajdziemy jakieś stanowisko godne naszej uwagi, to presja związana ze zbliżającym się brakiem pieniędzy może sprawić, że zgodzimy się na znacznie niższe wynagrodzenie, niż miałoby to miejsce, gdybyśmy mogli żyć spokojnie bez wizji zera na koncie. W takich sytuacjach także dodatkowe pieniądze będą zbawienne. W takiej sytuacji jest to całkiem dobry pomysł, bo zadłużenie szybko później spłacimy przez to, że będziemy znacznie lepiej zarabiać.

W dłuższym okresie taki kredyt będzie bardzo dobrą inwestycją dla nas. Nie będziemy musieli brać pierwszej z brzegu pracy tylko po to, by mieć co włożyć do garnka – co i tak wiąże się z tym, że później znowu będziemy szukali kolejnej pracy, w której będziemy mogli zarobić już normalnie i godziwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here