system galileo

1,5 miliona euro to pula nagród, która jest do zgarnięcia w konkursie „MyGalileoSolution”. Celem tego konkursu jest stworzenie innowacyjnego pomysłu, wykorzystującego system Galileo. W grę wchodzi rozwiązanie takie jak np. stworzenie aplikacji mobilnej lub systemu zarządzania. Konkurs wyszedł z inicjatywy Agencji Europejskiego GNSS (GSA), odpowiadającej za zarządzanie unijnymi programami Galileo oraz EGNOS. Na czym dokładnie polega konkurs i jakie są jego obszary tematyczne? Kto może wziąć w nim udział? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/system-galileo-i-konkurs-z-15-miliona-euro-nagrody/ 

Na czym polega konkurs i jakie są jego obszary tematyczne?

Celem konkursu jest stworzenie i rozwój aplikacji, a także usług opartych na systemie Galileo w ramach obszarów tematycznych takich jak:

  • ,,Kryzysy i reagowanie w sytuacjach zagrożenia’’.

W tym przypadku uczestnik może stworzyć aplikację wspierającą przeciwdziałać skutkom związanym z COVID-19. W grę wchodzi m.in. ułatwienie w ruchu granicznego, bezpieczna turystyka, wspieranie lokalnych przedsiębiorców, którzy dotknięci zostali skutkami epidemii itd.

  • ,,Zrównoważony transport’’.

Może być to np. aplikacja, która pomaga przeciwdziałać zmianom klimatu, czyli przyczynia się do wdrożenia ekologicznych środków transportu i nowych sposobów mobilności.

  • ,,Rozwiązania cyfrowe’’.

Tutaj uczestnik może przygotować aplikację, która wykorzystuje dane geolokalizacyjne w połączeniu z innymi źródłami danych.

  • ,,Cyberbezpieczeństwo’’.

Przykładem może być aplikacja, która ma za zadanie pomagać osobom i organizacjom walczącym z cyberbezpieczeństwem poprzez np. uwierzytelnianie pozycji w celu zmniejszenia ryzyka sfałszowania sygnału geolokalizacyjnego.

Dla kogo jest ten konkurs? 

W konkursie mogą uczestniczyć osoby fizyczne, a także przedsiębiorcy.

Ministerstwo Cyfryzacji dodaje, że konkurs ma posiada swoje dwie drogi:

  • zorientowaną na prototypy,
  • zorientowaną na gotowe do wdrożenia na rynek rozwiązania.

Przypomnimy to raz jeszcze, że łączna pula nagród to około 1,5 miliona euro!

Zgłoszenia konkursowe można było przesyłać do końca września (do 30 września). Finał konkursu zaplanowany jest na połowę grudnia. Już niedługo przekonamy się, kto został wielkim zwycięzcą i przygarnie do siebie całkiem niezłą sumkę. Szczegółowe informacje na temat rozstrzygnięcia konkursu i o samym konkursie dostępne są na stronie https://www.gsa.europa.eu/mygalileosolution.

Zobacz też: http://www.naukaibiznes.pl/od-pazdziernika-drozsza-oplata-za-a4/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here