Na co zwracać uwagę przy zakupie rakiety do badmintona?

0
766

Badminton co prawda nie jest w Polsce mocno popularnym sportem. Często mówimy nawet na niego po prostu „paletki”. Trzeba jednak powiedzieć, że jest to sport olimpijski, który wymaga wiele wytrzymałości, refleksu i szybkości. Oglądając mecze profesjonalistów można być pod wrażeniem ich poruszania się oraz techniki wykorzystywanej do odbijania lotki rakietą. Z pewnością ma ona ogromny wpływ na to jak lotka porusza się w powietrzu i jaką dostaje rotacje. Postanowiliśmy przygotować krótki poradnik dotyczący najważniejszych aspektów przy jej wyborze.

Poziom zaawansowania gracza

Nie ma co ukrywać, że gracze badmintona są na różnym poziomie. Przede wszystkim wynika to z ambicji i też częstotliwości grania. Ma to niemałe znaczenie, ponieważ dla amatora nie ma większego znaczenia czy gra na sprzęcie wartym kilkaset złotych, czy też prostą rakietą, która umożliwi przebicie mu lotki na drugą stronę. Nie można zapominać, że poziom zaawansowania sprzętu wiąże się ze stosunkowo większymi cenami jakie trzeba zapłacić za niego. Osoba grająca średnio raz w miesiącu nie będzie potrzebować rakiety pozwalającej na wykonywanie mocno skomplikowanych uderzeń.

Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z badmintonem, to nie ma większego sensu kupowanie drogich rakiet, tylko stopniowe poznawanie techniki uderzenia i wraz ze wzrostem umiejętności kupowanie coraz to lepszego zaplecza wpływającego na jakość i komfort gry. Rakiety do badmintona potrafią kosztować naprawdę niemało pieniędzy, natomiast nie ma większego problemu, aby kupić też dobrej jakości produkt za mniej niż 30 zł.

Cena rakiety

Cena jest jednym z ważniejszych czynników przy każdym zakupie. Jeżeli chcesz osiągać dobre wyniki tanią rakietą, to na dłuższą metę może być to trudne, ponieważ nie będzie na niej możliwe wykonywanie trudnych uderzeń. Dobre rakiety są skonstruowane z najwyższej jakości materiałów, które umożliwiają szybką grę. Dlatego również Twoje zaangażowanie w sport powinno wyznaczać ramy tego ile jesteś w stanie zapłacić za dobrą rakietę.

Trzeba pamiętać, że cena jest determinowana również poprzez celność uderzenia rakietą, wytrzymałość czy manewrowość. Nie możesz oczekiwać od rakiety za 30 zł, że będzie tak samo skuteczna jak produkty prestiżowych marek. Pamiętaj, że dobre rakiety do badmintona możesz znaleźć w sklepach sieci Decathlon – czeka na Ciebie mnóstwo rakiet, zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Marka rakiety

Istotnym czynnikiem wyznaczającym jakość jest marka rakiety. Decydując się na zakup produktu jednej z prestiżowych marek, za którą oczywiście będziesz musiał zapłacić większe pieniądze, masz pewność, że będzie to sprzęt, który będzie ci służyć na lata. Szczególnie ważne jest to dla osób grających zawodowo, bądź też grających 2-3 razy w tygodniu.

Oczywiście, nie można tym samym deprecjonować produktów mniej rozpoznawalnych marek, które dopiero co weszły na rynek. Dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzenie opinii dotyczących rakiety do badmintona. Dzięki temu unikniesz wyrzucenia pieniędzy w błoto, jeżeli rakieta jest kiepska, albo pozytywne opinie będą potwierdzeniem, że warto ją kupić.

Nasze rady są subiektywnym odczuciem i może się okazać, że np. tania rakieta sprawdza ci się latami. Mówimy o pewnych regułach, którymi warto się kierować przy zakupie rakiety. Badminton to piękny sport i jeżeli jesteś zdecydowanie na rozpoczęcie z nim przygody, to raz jeszcze zachęcamy do skorzystania z oferty marki Decathlon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here