szewc

Obuwnik ortopedyczny nie jest jedynie pracą polegająca na opracowaniu unikalnego modelu obuwia. Jest to też praca fizyczna podczas której wykonywana jest właściwa produkcja. Istnieje szereg czynników życiowych oraz fizycznych, jakie powinien spełniać kandydat ubiegający się o stanowisko w takim zawodzie, a także wymogi formalne związane z jego wykształcenie. Praca obuwnika ortopedycznego nie jest jedynie pracą intelektualną. Przekonaj się, jakie są wymagania oraz predyspozycje obuwnika ortopedycznego!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/obuwnik-ortopedyczny-wymagania-i-predyspozycje-zawodowe/

Wymagania i predyspozycje obuwnika ortopedycznego

Pracując w takim zawodzie powinniśmy przyłożyć szczególną uwagę do sprawności fizycznej a także dobrej kondycji zdrowotnej. Do codziennego wykonywania takiej pracy potrzebny będzie sprawny układ kostny i ruchowy. Dobry wzrok oraz słuch, a także zdrowy układ oddechowy również są wymagany. Wszystko to powoduje, że osoba ubiegająca się taką pracę będzie pracowała wydajnie i prawidłowo. Osoba taka będzie musiała również posiadać dobrą koordynację wzrokowo-ruchową, tak aby wykonywać precyzyjne czynności związane z produkcją. Obuwnik ortopedyczny musi również być pracownikiem technicznym. Stąd zdolność do myślenia analitycznego będzie niezbędna. Działanie w zespole, podzielność uwagi, a także uzdolnienia techniczne i manualne będą jak najbardziej wskazane w takiej pracy.

Obuwnik ortopedyczny – wymagane wykształcenie

Podstawą w takiej pracy będzie podstawowe wykształcenie związane z rzemiosłem obuwniczym. Jest ono możliwe do uzyskania w szkole średniej tytułem zawodowego obuwnik a, obornika miarowego uprawnia do podjęcia takiego typu pracy. Bardzo dużym atutem podczas walki o zatrudnienie jest certyfikat oraz świadectwo, które potwierdza zaliczenie szkolenia zawodowego w zakresie obuwia ortopedycznego, umiejętność obsługi maszyn, a także wykonywanie projektów przy pomocy specjalnego oprogramowania. Są to czynniki, które przybliżają nas do dostania pracy w takim zawodzie.

Zobacz też: http://www.dessire.pl/praca-obuwnika-ortopedycznego-jak-wyglada/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here