Książki Remigiusza Mroza

To najbardziej poczytny autor młodego pokolenia, którego nazwisko stało się marką. Napisał ponad 30 książek, które od razu stały się bestsellerami. Specjalizuje się w kryminałach i thrillerach prawniczych, choć pisze także powieści historyczne, a nawet fantastyczne. Jeżeli chcesz poznać pisarza poprzez jego dzieła, sięgaj po najbardziej poczytne tytuły.

Autor ma 35 lat i z wykształcenia jest prawnikiem, a swoje pierwsze powieści wydał w 2013 r. Już 3 lata później stał się pierwszym polskim pisarzem z podwójną nominacją do Nagrody Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego. Książki Remigiusza Mroza poruszają wiele problemów społecznych i zachwycają wartkimi akcjami. Zostały przetłumaczone na kilka języków. Jeżeli chcesz wyruszyć w ciekawą podróż literacką, koniecznie sięgnij po dzieła mistrza. Jego książki znajdziesz w księgarni internetowej Matfel – https://matfel.pl/tra-pol-81145-Remigiusz-Mroz.html, a po przeczytaniu pierwszej z nich staniesz się fanem pisarza.

Po jakie książki Remigiusza Mroza sięgać?

Najlepsze książki pisarza to seria z Joanną Chyłką, czyli główną bohaterką aż 11 thrillerów prawniczych, opowiadających o pani mecenas, która rozwiązuje skomplikowane sprawy. Każda część tego cyklu to inna zagadka, w którą zostaje uwikłana Chyłka. Kobieta ma silnie skonstruowaną osobowość i jest bezwzględną prawniczką, która zrobi wszystko, by dociec prawdy. Oto najlepsze powieści autora.

  1. „Ekstradycja”

W tej części Joanna Chyłka znika, a kolejną sprawą zajmuje się Oryński, który zamiast pani mecenas przyjmuję sprawę człowieka, wybudzonego po długiej śpiączce. Witalij Demczenko jest oskarżony o to, że wtargnął do jednej z restauracji na Powiślu i zastrzelił trzy osoby. Niestety Ukrainiec niczego nie pamięta, co znacznie komplikuje sprawę…Jedyne, co utknęło w jego pamięci mężczyzny to wiadomość dla Oryńskiego od mecenas Chyłki.

  1. „Głębia osobliwości”

To trzecia część popularnego cyklu pisarza „Parabellum”, która jest jedną z najciekawszych serii, jakie pojawiły się w dziedzinie literatury science-fiction w przeciągu ostatnich lat. Początek sagi rozpoczyna się w momencie wybuchu II Wojny Światowej i przenosi głównych bohaterów, braci Zaniewskich, w nową, brutalną rzeczywistość. W „Głębi osobliwości” polskie państwo przestaje istnieć, ale bohaterzy książki nadal walczą i są zmuszeni, by dbać o swoich najbliższych. Nie brakuje lęku i miłości, przeplatanych dramatem.

  1. „Głosy z zaświatów”

Główny bohater, Seweryn Zaorskim jest patomorfologiem i nie może patrzeć na kolejne ciała dzieci, które trafiają do zakładu medycyny sądowej. Próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczych zgonów. Mróz w tej książce dotyka śmierci dzieci z Zamojszczyzny – ofiar zbrodniczej nazistowskiej akcji z czasów drugiej wojny światowej, przymusowo wysiedlanych z rodzinnych stron. Nie jest to lektura dla każdego, ale zachwyca wyrazistością i sprawnym warsztatem pisarza.

  1. „Iluzjonista”

To kolejna odsłona serii z mecenas Chyłką, w której rodzice na jednym z warszawskich osiedli odnajdują zaginionego przed wielu laty syna. Niestety chłopak posługuje się innym nazwiskiem i utrzymuje, że nie ma nic wspólnego z zaginionym dzieckiem. Mężczyzna znajduje się na celowniku służb, a gdy jest oskarżony o atak terrorystyczny, zwraca się o pomoc do prawniczki.

Książki Remigiusza Mroza wbijają w fotel. Pisarz za każdym razem serwuje czytelnikom niezapomniane wrażenia, a jego fabuły na długo pozostają w pamięci. Nie oszczędza bohaterów, tworzy wątki pełne zaskoczeń i wyzwala potężne dawki emocji. Koniecznie sięgnij po jego bestsellery!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here